Jakich błędów unikać wybierając magazynowe skanery?

Jakich błędów unikać wybierając magazynowe skanery?

Skanery kodów kreskowych są niewielkimi urządzeniami. Trudno jednak wyobrazić sobie dobrze zarządzany magazyn bez ich obecności. Bogaty wybór skanerów, z jakim mamy obecnie do czynienia, pozwala przypuszczać, że problemy z ich wyborem zostaną ograniczone do minimum. Niestety, nadal wielu osobom zdarza się popełniać błędy dezorganizujące pracę magazynu. Na które z nich warto zwrócić szczególna uwagę zastanawiając się nad tym, jakie skanery magazynowe wybrać?

Po pierwsze – niska wydajność i czułość

Nowoczesny skaner magazynowy jest zwykle poręczny i łatwy w obsłudze, posiada też szereg dodatkowych funkcji ułatwiających korzystanie z niego. Różni się znacząco od modeli sprzedawanych przez lata, a zachwyceni nim kupujący niejednokrotnie zapominają o tym, że nie wszystko, co ważne jest widoczne gołym okiem.

W rezultacie, do wielu magazynów trafia skaner magazynowy sprawiający wrażenie solidnego, a jednocześnie nie tylko niezbyt czuły, ale również niewydajny. Przed zakupem warto zainteresować się więc tym, jak wiele kodów kreskowych będzie w stanie zeskanować w ciągu minuty konkretne urządzenie. Przyda się także wiedza na temat tego, czy skaner poradzi sobie z kodami o niestandardowych rozmiarach.

Po drugie – brak kompatybilności

Zachwyt nowoczesnymi rozwiązaniami dostępnymi dziś w sprzedaży przyczynia się również do tego, że skanery wybierane przez kupujących często nie są kompatybilne z oprogramowaniem funkcjonującym w magazynie. Niestety, nie jest to wcale błahy problem. Brak integracji w najlepszym wypadku generuje dodatkowe koszty. W najgorszym sprawia, że całkiem nowe rozwiązanie nie jest możliwe do wykorzystania w warunkach magazynowych, a jego zwrot staje się jedyną opcją.