Jak rozpoznać dobry skaner magazynowy?

Jak rozpoznać dobry skaner magazynowy?

Skanery magazynowe, nazywane też często czytnikami kodów kreskowych, to jedno z najważniejszych rozwiązań, z jakimi mamy do czynienia w przestrzeni magazynowej. Inwestuje się w nie przede wszystkim po to, aby ułatwić wykonywanie obowiązków osobom zatrudnionym, skaner magazynowy ma jednak znacznie więcej zalet. Oczywiście, nie wszystkie skanery kodów kreskowych są jednakowo atrakcyjnymi rozwiązaniami. Warto zainteresować się więc tym, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania ich wyboru.

Najważniejsze cechy skanerów magazynowych

Tym, co powinno zwracać naszą uwagę w pierwszej kolejności jest to, na jaki skaner magazynowy chcemy się zdecydować. Nie powinno być dla nas zaskoczeniem to, że mamy do wyboru co najmniej kilka opcji. Popularne przed laty ręczne skanery magazynowe nadal są wybierane chętnie. Nie są drogie, a i łatwość ich stosowania uzasadnia taki wybór. Nie są one jednak wcale jedynym rozwiązaniem zasługującym na zainteresowanie z naszej strony. Ciekawą propozycją są także skanery przełożeniowe oraz tak zwane skanery precyzyjne – modele o wyższym poziomie zaawansowania technologicznego.

Choć rodzaj skanera jest ważny, nie jest jedyną jego cechą, na jaką dobrze jest zwracać uwagę. Nie mniej ważna jest jego czułość oraz wydajność skanera. Tej ostatniej poświęca się dziś szczególnie dużo uwagi, bo wpływa w znaczący sposób na poziom zadowolenia z zakupów.

Jak rozpoznać dobry skaner?

Dobre skanery magazynowe nie powinny charakteryzować się wyłącznie przystępną ceną, choć trudno zaprzeczyć, że jest ona bardziej niż mile widziana. Jeśli mają się sprawdzać w trudnych warunkach magazynowych, mamy prawo oczekiwać od nich zarówno łatwości obsługi, jak i trwałości. Ta ostatnia może być ich szczególnie dużym atutem, bo ze skanerów magazynowych korzysta wiele osób.