Popularne rodzaje skanerów magazynowych

Popularne rodzaje skanerów magazynowych

Lata, w których ręczne skanery kodów kreskowych były jedynymi dostępnymi na rynku, są już jedynie wspomnieniem. Dziś lista rozwiązań tego rodzaju jest znacznie bardziej rozbudowana. Warto przyjrzeć się jej poszczególnym pozycjom z dużą starannością. To właśnie dobrze dobrany skaner magazynowy niejednokrotnie przesądza o tym, że prace w przestrzeni magazynowej przebiegają szybciej, a obowiązki magazynierów są wykonywane z większą starannością.

Najpopularniejsze magazynowe skanery

Jak już wspomniano, o największej popularności mówi się w kontekście skanerów ręcznych. Te przenośne skanery magazynowe sprawdzają się znakomicie podczas prac w trudno dostępnych zakamarkach pomieszczenia. Są lekkie i charakteryzują się intuicyjną obsługą. Co więcej, zwykle nie mają problemu nawet wtedy, gdy pojawia się konieczność odczytania niższej jakości kodów kreskowych.

Nie jest to jednak jedyny typ skanera, który można spotkać we współczesnym magazynie. Na liście rozwiązań używanych często i chętnie znajduje się także przełożeniowy skaner magazynowy skanujący kody na stole lub podajniku. Pracownicy cenią sobie wysoko także tak zwane skanery precyzyjne,idealne wtedy, gdy konieczne jest zeskanowanie kodu z niewielkiej odległości.

Jak znaleźć dobry skaner magazynowy

Lista cech dobrego skanera magazynowego jest dość długa. Znajduje się na niej również jego przystępność cenowa. Doświadczenie podpowiada nam jednak, że nie jest to największy atrybut rozwiązań z tej grupy. Skaner powinien być też łatwy w obsłudze i możliwie jak najdokładniejszy. Warto zainteresować się również tym, czy jest rozwiązaniem odpornym na uszkodzenia mechaniczne oraz inne niesprzyjające czynniki.