Kredyt we frankach – gdzie szukać pomocy?

Kredyt we frankach - gdzie szukać pomocy?

Na kredyt frankowy zdecydowało się w naszym kraju mnóstwo osób. Niestety, tego rodzaju zobowiązania okazały się bardzo problematyczne. Choć przedstawiane były kredytobiorcom jako wielka okazja o minimalnym ryzyku, szybko okazało się, że kluczowy dla całej umowy był parametr ryzyka kursowego.

W konsekwencji po około 10-12 latach od zaciągnięcia długu kredyt nie tylko nie był spłacony, ale w dodatku zadłużenie zwiększało się i to znacznie – nawet o 200-300% w stosunku do pierwotnego. Jeśli chodzi o kredyt frankowy, kancelaria oferuje pomoc wszystkim poszkodowanym. Specjaliści radzą jak wyjść ze spirali długów! Co warto wiedzieć na ten temat?

Kredyt we frankach a wyrok TSUE

Kredyt we frankach jest kwestią na tyle problematyczną, że zajął się nim nawet Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wyrok w tej sprawie jest bardzo korzystny dla frankowiczów. Sądy krajowe mogą – zgodnie z ów wyrokiem – stwierdzać nieważność umowy lub orzekać o przewalutowaniu kredytu. Jeśli klient domaga się nieważności, sąd nie może się temu sprzeciwić. Korzystne orzeczenia dla konsumentów wydał również Sąd Najwyższy. 

Kancelaria prawna – frankowicze

Wiele osób zaciągnęło w naszym kraju kredyt we frankach. Kancelaria z powodzeniem prowadzi sprawy przeciwko bankom, które oferowały podobne kredyty. Fachowcy realnie oceniają możliwości i indywidualnie podchodzą do każdego klienta. Zaangażowanie i doświadczenie sprawiają, że taki problem jak kredyt we frankach kancelaria jest w stanie rozwiązać. Jeśli chodzi o pomoc frankowiczom, kancelaria opracowuje zawsze strategię zwiększające szanse na sukces