Zaczynamy swoją przygodę z bitcoinem

Zaczynamy swoją przygodę z bitcoinem

Wirtualne waluty pojawiły się już dość dawno. Od samego początku wzbudzały ogromne zainteresowanie. Tą najbardziej znaną jest oczywiście bitcoin. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że osoby zainteresowane kryptowalutami najczęściej zadają pytanie o to gdzie kupić bitcoin. Podpowiadamy czym jest kantor bitcoin, a czym giełda bitcoin.

Od czego zależy kurs bitcoin?

Kurs bitcoin nie jest stały. Pod tym względem bitcoin jest podobny do tradycyjnych walut, które możemy kupić. Wpływ na kurs bitcoin ma między innymi to, jak duże jest nim zainteresowanie. Im więcej osób zainteresowanych jest zakupem bitcoina, tym wyższy jest kurs bitcoin. Tym, co wpływa na kurs bitcoin jest także podaż. Im więcej tej waluty znajduje się na rynku, tym kurs spada. Kiedy podaż maleje, kurs bitcoin zaczyna gwałtownie rosnąć.

Kantor czy giełda – gdzie kupować bitcoin?

Na pytanie gdzie kupić bitcoin odpowiedź jest prosta: może to być kantor bitcoin bądź giełda bitcoin. Kantor bitcoin to miejsce mające mnóstwo zalet. Przede wszystkim skorzystanie z niego jest banalnie proste. Obsługa kantoru jest w pełni intuicyjna. Transakcje w kantorze są całkowicie bezpieczne. Stawiając na kantor bitcoin, nie należy więc obawiać się jakiegokolwiek ryzyka. Giełda bitcoin to miejsce mające charakter otwarty. Bitcoin kupowany jest nie od właściciela giełdy, a osób, które z niej korzystają.

Gdzie kupić bitcoin to pytanie, na które odpowiedź wcale nie jest trudna. Waluta btc obecnie wychodzi z kryzysu, a jej popularność jest naprawdę coraz większa.