Dom pamięta o wszystkim za nas

Dom pamięta o wszystkim za nas

Problemy z pamięcią to najczęściej największy wróg każdego właściciela domu. Skutkują one rosnącymi kosztami utrzymania domu, jak również przekładają się od czasu do czasu na mniej lub bardziej poważne zniszczenia. Na szczęście powstają obecnie domy inteligentne, dzięki którym nie musimy już o wszystkim myśleć i pamiętać. Wiele systemów działa automatycznie, a inne możemy obsługiwać zdalnie.

Zdalna obsługa domu

Zapomnieliśmy wyłączyć żelazka? Smart dom sprawia, że nie jest to nawet najmniejszy problem. Możemy bowiem połączyć się z naszym domem przez sieć i wyłączyć zasilanie w gniazdku, do którego podłączone jest żelazko. W podobny sposób możemy rozprawić się z wieloma różnymi rzeczami w domu. Możemy na przykład zmniejszyć moc kotła centralnego ogrzewania, możemy zasunąć rolety, by w domu nie panował ukrop w miesiącach letnich. Jak również możemy powyłączać światła, które wychodzące do szkoły dzieci zostawiły zapalone. Jest to bardzo proste, a Internet w połączeniu z IT-home daje nam pełną kontrolę.

Alarmy i monitoring w telefonie

Inteligentny dom jest też bezpieczny przed złodziejami czy intruzami. Wszystkie alarmy, jakie zamontujemy, a także monitoring we wnętrzu i na zewnątrz domu, mogą być przez nas kontrolowane z poziomu telefonu. Zastanawiamy się, kto się kręci obok domu? Sprawdzamy na podglądzie. Chcemy wiedzieć, co dzieci robią pod naszą nieobecność?

Wszystko zobaczymy w czasie rzeczywistym na ekranie telefonu. Bez najmniejszego problemu możemy też zarządzać wszystkimi systemami bezpieczeństwa z poziomu telefonu. Możemy włączyć i wyłączyć alarm, otworzyć zamki, odblokować okna i po prostu w pełni kontrolować to, co działa w naszym domu.