Audyt UX: dlaczego warto go zlecić?

Audyt UX: dlaczego warto go zlecić?

Nie każda strona internetowa jest odpowiednia. Za dobrą witrynę można uznać taką, która jest użyteczna. Oznacza to, że Internauta, który wchodzi na taką stronę może szybko znaleźć na niej to, czego aktualnie szuka. Aby mieć pewność, że nasza strona jest dobrze wykonana, warto postawić na usługi oferowane przez agencje user experience. Proponują one między innymi profesjonalny audyt UX.

User experience: co to?

Termin user experience, od którego swoją nazwę bierze agencja user experience, to nic innego, jak doświadczenie użytkownika. Nawiązuje do wrażeń, jakie towarzyszą użytkownikowi korzystającemu ze strony internetowej.

Czym jest audyt UX?

Audyt UX to audyt użyteczności. Oferuje go agencja UX. Terminem tym określa się profesjonalną analizę serwisu internetowego, która sprawdza, czy strona wpisuje się w oczekiwania, preferencje oraz przyzwyczajenia Internautów. Na podstawie wyników audytu można między innymi podjąć decyzję, co należy na stronie zmienić bądź co usunąć, aby była ona dobrze odbierana przez Internautów. Design studio, które oferuje audyt UX koncentruje się na badania kilku obszarów stron.

Tym, co zawsze musi być wzięte pod uwagę jest zastosowany na stronie system nawigacji, struktura strony głównej, sposób, w jaki informacje przekazywane są Internautom, a także to, czy są przejrzyste i zrozumiałe. Bez wątpienia warto zdecydować się na audyt UX. Przynosi on szereg korzyści. Informacje uzyskane z audytu, jakich dostarczy design studio wykorzystać można do ulepszenia strony.