Znajdź najlepszą ofertę

Znajdź najlepszą ofertę

Tanie wysyłanie może się wydawać marzeniem ściętej głowy. Jeśli wysyłamy coś sporadycznie, zwłaszcza jeśli to jest przedmiot duży, ciężki lub nieforemny, powinniśmy się spodziewać raczej wysokiego kosztu wysyłki.

Żeby walczyć z tym problemem, powstały specjalne strony internetowe, na których można porównywać oferty wielu kurierów i w ten sposób znajdować najtańsze usługi kurierskie. Co bardzo istotne, takie strony mogą znajdować nam oferty znacznie lepsze od propozycji, które są dostępne bezpośrednio u kurierów. Jak to działa?

Porównywarka dla kurierów

Mechanizm działania nie jest tutaj szczególnie nowatorski. Tani kurierzy i ci drożsi też, chętnie współpracują z pośrednikami, którzy zdobędą dla nich więcej klientów. Dzięki temu faktowi powstają specjalne strony internetowe pośredników, którzy łączą się z wieloma kurierami równocześnie. Pozwalają osobom wchodzącym do swojego serwisu na wpisanie danych paczki oraz uzyskanie zbiorczych informacji odnośnie tego, kto i za ile będzie chciał podjąć się przewiezienia paczki. Usługa takiego serwisu nie kończy się jednak tylko na porównywaniu ofert.

Specjalne promocje dla klientów

Tani kurier współpracujący z porównywarką jest jeszcze tańszy ze względu na specjalne rabaty oferowane osobom korzystającym z takich serwisów, jak również w związku z tym, że porównywarka kurierskie dostają lepsze oferty niż przeciętna osoba wysyłająca dwie paczki w roku. Nasza tania paczka wysłana przez porównywarkę będzie jeszcze tańsza jeśli skorzystamy z niższych stawek przeznaczonych dla takich serwisów, a nie ze stawek wysokich typowych dla klientów indywidualnych, nieznanych kurierowi.