Zalety gorzkiej soli

Sól gorzka to naturalny związek chemiczny siarki, magnezu i tlenu. Nazywana też solą Epsom, ma wiele cennych właściwości i szerokie zastosowanie w kosmetyce, kuchni, dla zdrowia czy nawet w rolnictwie. 

Sól gorzka – działanie i zastosowanie

Sól gorzka Epsom znana jest także pod nazwami sól rzymska, sól angielska albo siarczan magnezu. Można ją wykorzystywać np. do kąpieli lub zrobić z niej peeling do twarzy i ciała. Pomaga się odprężyć i zrelaksować, skutecznie łagodzi skutki stresu.

Kąpiel w soli wygładza skórę, a także pomaga na bóle mięśni i obrzęki, działa też przeciwzapalnie. Jest polecana osobom z chorobami narządu ruchu. Sól rzymska ma też właściwości regulujące wytwarzanie sebum, dzięki czemu stanowi doskonały środek do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej, a także do przetłuszczającej się skóry głowy i włosów. Można ją stosować również wewnętrznie jako środek na przeczyszczenie. 

Gdzie kupić sól gorzką?

Sól Epsom można kupić w sklepach, w których sprzedawana jest zdrowa żywność oraz produkty i kosmetyki ekologiczne. Jest to stosunkowo niedrogi produkt, często dostępny na wagę. Wprawdzie zdarza się ją spotkać w specjalistycznych sklepach stacjonarnych, jednak najprościej będzie poszukać jej w Internecie.

Pełnowartościowa sól gorzka jest dostępna do kupienia na stronie internetowej. To sklep online, w którym dostaniemy oczyszczoną sól gorzką z Niemiec, w bardzo atrakcyjnej cenie, a także wiele innych, korzystnych dla zdrowia produktów.