Wszystko zaczyna się od potrzeb

Wszystko zaczyna się od potrzeb

Na polskim rynku działa coraz więcej firm zajmujących się aranżacją wnętrz. Niektóre z nich skupiają się na przestrzeniach komercyjnych, inne tworzą głównie piękne mieszkania, a biura? Ktoś posiada ogólną wiedzę odnośnie tego, jak powinno wyglądać projektowanie biur i jak działają nowoczesne meble biurowe, profesjonalny fit out biura to zupełnie inna sprawa. Proces ten opiera się przede wszystkim o dobre rozeznanie potrzeb.

Badanie potrzeb klientów

Office Plus zaczyna pracę zawsze od bardzo szczegółowego zbadania, czego właściwie klientowi potrzeba. I nie jest to zwykła rozmowa sprzedażowa, a realne badanie procesów biurowych i przyglądanie się, jak działa firma.

W ten sposób można ustalić w ogóle, jaka aranżacja biura będzie pożądana. Czy coś bardziej nastawione na wspólne projekty, czy coś umożliwiającego szybkie i krótkie konsultowanie się przy pracy samodzielnej. Czy może przydadzą się wyspy pracy, gdzie pracownicy będą działać zupełnie samodzielnie, lub łączyć się ad hoc w grupy zadaniowe. To oczywiście tylko przykłady. Realna dynamika biura często umyka prostym kategoriom.

Olśniewający blask biura

Zatrudnianie dobrych fachowców wymaga dzisiaj, by wyposażenie biur było nie tylko kompletne, nowoczesne i funkcjonalne, ale też ekscytujące. Odpowiedni design, ciesząca oko estetyka i wszystko, co można zamknąć w kategorii przyjemności bycia w danym miejscu to elementy, których nie można lekceważyć. Ceniący się pracownik będzie patrzył na pensje, ale przy podobnych warunkach wybierze bardziej ciekawe miejsce pracy.