Wibracje to nie wszystko

Zabawy erotyczne to wciąż w dużej mierze dla nas temat tabu, przez co musimy sobie szczerze powiedzieć, że ignorancji wśród nas nie brakuje. Nie wiemy na przykład, że wibrator erotyczny to nie jeden rodzaj zabawki, a trzy bardzo różne w swoim działaniu akcesoria erotyczne. Czym się one różnią? Spieszymy z wytłumaczeniem.

Dildo – najprostszy wibrator

Każdy sex shop będzie miał półki zapełnione przez produkt określany po angielsku dildo. Nie ma on tak naprawdę polskiego odpowiednika. Określa siego zazwyczaj opisowo jako sztuczny penis, chociaż powszechnie mówi się o nim wibrator. Sexshop nas tutaj od razu poprawi, ponieważ dildo nie wibruje i z wibratorem wspólny ma zazwyczaj tylko falliczny kształt.

Pulsatory – pulsujące wibratory

Sklep erotyczny zaoferować nam może też pulsatory. Pulsatory też nie wibrują. W ich wypadku uskuteczniany jest bardzo charakterystyczny ruch posuwisty, który można określić mianem wibracji dla koneserów. Czym zatem są klasyczne wibratory.

Wibratory, ale nie klasyczne

Sex shop online na pewno nas na tym polu bardzo zaskoczy, ponieważ w zasadzie nie ma już dzisiaj klasycznych wibratorów. Są one niewielką niszą, w której ostało się kilka produktów. Znacznie częściej bowiem producenci starają się nam oferować wibrujące zabawki erotyczne, które proponują coś więcej.

Najczęściej są to ciekawsze kształty lub nowe, ekscytujące rodzaje materiałów, dzięki którym kontakt z nimi jest jak kontakt z prawdziwą skórą. Czasami też fantazja ponosi producentów i idą w świat totalnej egzotyki, tworząc urządzenia o fantazyjnej budowie i dziwnej funkcjonalności. Na opisywanie ich tutaj nie ma miejsca, bo są po prostu zdecydowanie za bardzo różnorodne.