Rodzaje sufitów podwieszanych

Sufity napinane są odmianą sufitów podwieszanych. Nie są jeszcze zbyt rozpowszechnione wśród Polaków, ale ich popularność cały czas rośnie. Okazuje się, że takie nowoczesne sufity mają całe mnóstwo zalet, a ich wykonanie nie jest zbyt skomplikowane.

Z czego wykonuje się sufit napinany?

Sufity napinane określić można jako sufity foliowe. Do ich wykonania wykorzystywane są bowiem specjalne folie na sufit. Takie nowoczesne sufity powstają z termokurczliwej folii PCV. I to właśnie zastosowanie tego materiału sprawia, że taki sufit powstaje naprawdę szybko. Stawiając na sufity napinane, nie trzeba w ogóle martwić się tym, czy sufit jest prosty.

Podobnie jest ze ścianami. Sufity foliowe zostają bowiem idealnie spasowane zarówno z sufitem właściwym, jak i ścianami, a także wszelkimi krzywiznami, które znajdują się w pomieszczeniu. Nowoczesne sufity tego rodzaju nie wymagają więc prostowania ścian. Nie trzeba również przeprowadzać prac tworzących w narożnikach kąty proste.

Dlaczego folie na sufit to dobry wybór?

Okazuje się, że sufity foliowe mają całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim nie są podatne na wilgoć. W efekcie nie trzeba też obawiać się, że pojawi się na nich pleśń bądź grzyb. Sufity foliowe można również montować i demontować wiele razy. Nie trzeba przy tym inwestować w nowy materiał, co jest niewątpliwą zaletą. Folie na sufit, które dostępne są obecnie to szeroki wybór produktów. Zdecydować można się na folie na sufit matowe, błyszczące, satynowe. Tym samym każdy stworzyć takie sufity napinane w domu, jakie najbardziej mu odpowiadają.