Możesz wysyłać taniej

Kiedy kupujemy coś z Internetu, koszty przesyłki nie są zazwyczaj poważnym problemem. Kurier kosztuje nas kilkanaście złotych, a jeśli nawet coś jest wielkie i niewygodne, najtańsze usługi kurierskie wciąż będą w bardzo dobrych, satysfakcjonujących cenach. Między innymi dlatego dopada nas wściekłość, kiedy chcemy sami coś wysłać i okazuje się, że nawet tani kurier życzy sobie stawek dwukrotnie, a niekiedy nawet trzykrotnie wyższych niż kiedy kupujemy coś w sklepach internetowych. Szaleństwo. Ale jest w nim też metoda i jej poznanie pozwoli nam wysyłać taniej.

Warto szukać dobrych ofert

Tani kurierzy to kurierzy działający w wielkiej skali. Skala dla tego rodzaju działalności jest zdecydowanie najważniejsza, ponieważ odebranie wielkiego transportu przesyłek i ich rozwiezienie to niewielkie koszty, a tani kurierzy, którzy muszą odbierać przesyłki pojedyncze, to kurierzy, u których koszty nagle i drastycznie rosną.

Odbija się to automatycznie na ich cenach. Dlatego rozwiązaniem dla nas jest działanie w większej skali, czyli tak, jak robią to sklepy internetowe wysyłające masę przesyłek. Tylko my nie mamy tylu przesyłek. Mamy jedną. Co teraz?

Współpraca dla tanich kurierów

Tanie wysyłanie umożliwi nam pośrednik. Skoro tania paczka to paczka wysyłana z kolegami i koleżankami, może ktoś mógłby pozbierać je razem od wielu osób i w ten sposób sprawić, że tani kurierzy będą chcieli te paczki przetransportować? Dokładnie na tej zasadzie działają pośrednicy kurierscy. Przyjmują oni sporą ilość paczek od osób prywatnych, łączą je w jeden pakiet i potem zamawiają kurierów w naszym imieniu masowo. Pozwala to na drastyczne obniżenie ceny.