Kupujemy smoczek dla noworodka

Kupujemy smoczek dla noworodka

Wielu rodziców nie potrafi nawet wyobrazić sobie funkcjonowania swojego nowonarodzonego dziecka bez smoczka. Smoczek dla dziecka to szeroka grupa produktów, które mocno różnią się między sobą. Pojawia się w związku z tym pytanie jaki smoczek dla noworodka będzie najlepszy.

Wybór smoczka dla noworodka

Jeśli chodzi o to, jaki smoczek dla noworodka, warto zastanowić się na początek nad materiałem, z jakiego wykonany jest smoczek. Smoczek dla niemowlaka może być bowiem zrobiony z silikonu, lateksu bądź kauczuku. Smoczek dla dziecka silikonowy nie ma koloru, smaku ani zapachu. Takie smoczki są niezwykle trwałe. Nawet często ich używanie nie prowadzi do odkształcania się.

Z kolei smoczek dla noworodka wykonany z lateksu oraz kauczuku jest brązowy. Są to smoczki bezpieczne i nie stanowiące dla dziecka żadnego zagrożenia. Te kauczukowe są bardzo miękkie, ale mają charakterystyczny zapach i smak. Z kolei te z lateksu trzeba wymieniać ponieważ szybciej się zużywają.

Kształt, jaki ma gumka

Zastanawiając się nad tym, jaki smoczek dla noworodka, należy wiedzieć, że dostępne są smoczki o różnym kształcie gumki. Smoczek dla dziecka może być okrągły, płaski, dynamiczny. Dostępne są również smoczki anatomiczne, które określa się mianem ortodontycznych. To właśnie taki smoczek uważany jest przez wielu specjalistów za najlepszy smoczek. Specjaliści podkreślają, że takie smoczki nie prowadzą do powstawania wad zgryzu u dziecka.

Jaki smoczek dla noworodka to pytanie, na które trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Na szczęście smoczek dla dziecka to szeroka grupa produktów, wśród których każdy rodzic znajdzie najlepszy smoczek dla swojego malucha.