Kupujemy bitcoin – co warto wiedzieć?

Kupujemy bitcoin - co warto wiedzieć?

Kryptowaluty pojawiły się na początku XXI wieku. Bardzo szybko zdobyły ogromną popularnością. Najbardziej znaną spośród nich jest bitcoin, który często określa się skrótem btc. Ci, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z bitcoinem zastanawiają się gdzie kupić bitcoin. Okazuje się, że miejsca są dwa: kantor bitcoin oraz giełda bitcoin. Które rozwiązanie jest lepsze? Od czego uzależniony jest kurs bitcoin?

Co wpływa na kurs bitcoin?

Kurs bitcoin uzależniony jest przede wszystkim od tego, jak duże jest zainteresowanie tą walutą. Jeśli ludzie chcą ją kupować, to wysokość kursu zaczyna gwałtownie rosnąć. Jeśli do tego dołożymy jeszcze małą ilość bitcoina na rynku, to możemy być pewny, że kurs poszybuje w górę.

Gdzie można kupić kryptowaluty?

Kantor bitcoin i giełda bitcoin to miejsca, które mocno różnią się od siebie. Decydując się na kantor bitcoin, btc kupujemy od jednej osoby, której kantor jest własnością. Kurs jest jasno określony, a transakcja nie jest obarczona żadnym ryzykiem. Z kolei giełda bitcoin jest miejsce, w którym kurs bitcoin nie jest uzależniony od właściciela. Zakup bitcoina na giełdzie wiąże się z nieco większym ryzykiem.

Kryptowaluty podbiły świat. Wprawdzie dość niedawno bitcoin wpadł w poważne tarapaty, ale obecnie zdaje się, że kryzys został już zażegnany. Coraz więcej osób decyduje się zakupić bitcoin, a kurs bitcoin jest tym, co wzbudza naprawdę niemałe zainteresowanie. Można spodziewać się, że rynek kryptowalut będzie się nadal naprawdę intensywnie rozwijał.