Który smoczek dla dziecka będzie najlepszy?

Który smoczek dla dziecka będzie najlepszy?

Smoczek należy do tych artykułów, które świeżo upieczeni rodzice kupują wyjątkowo często. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele różnego rodzaju smoczków. Na co więc zwracać uwagę, aby wybrać ten najlepszy?

Anatomiczne i uspokajające smoczki

Jaki smoczek dla noworodka będzie najlepszy? Trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytania. Wyboru na pewno nie ułatwia fakt, iż w sprzedaży dostępne są obecnie różne rodzaje smoczków. Poszczególne smoczki mogą różnić się między innymi materiałem, z którego je wykonano. Rodzice, którzy chcą kupić smoczek dla noworodka mają do wyboru smoczki wykonane z:

  • kauczuku;
  • lateksu;
  • silikonu.

W ofercie dostępne są smoczki przeznaczone dla dzieci w bardzo różnym wieku. Smoczek dla noworodka jest na ogół bardziej delikatny niż smoczek dla niemowlaka. Smoczki dla noworodka dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Ważne jest to, że zarówno smoczki dla noworodka, jak i smoczki dla niemowlaka zostały specjalnie wyprofilowane.

Smoczki różnią się wielkością

Poszczególne smoczki różnią się nie tylko materiałem, ale także wielkością. Uspokajający smoczek dla dziecka w najmniejszym rozmiarze przeznaczony jest dla dzieci od 0 do 6 miesiąca życia. Rodzice, którzy chcą kupić najlepszy smoczek dla swojego dziecka mają do wyboru także smoczki dla trochę starszych dzieci.

Należy pamiętać, że smoczek dla dziecka zużywa się stosunkowo szybko. Z reguły już po miesiącu trzeba wymienić go na nowy. Najlepszy smoczek powinien być łatwy do utrzymania w czystości.