Jaki sufit wybrać?

Sufity napinane to popularne rozwiązanie na rynku. Jest ono po prostu stosunkowo mało popularne w naszym kraju, ale i u nas naciągane sufity zaczęły sobie zyskiwać popularność. Jesteśmy raczej tradycjonalistami, ale temu elementowi nowoczesności na pewno trudno jest się oprzeć.

Gdzie pojawiają się takie sufity?

Sufity foliowe to rozwiązanie, które najczęściej pojawia się w obiektach użyteczności publicznej, gdzie do zagospodarowania jest duży sufit. Szczególne uznanie znajdują one w różnego rodzaju galeriach sztuki i muzeach, ale popularne są również w urzędach, halach szeroko rozumianych budynków użyteczności publicznej, a także w domach celebrytów. To właśnie celebryci w największym stopniu stawiają obecnie na nowoczesne sufity i można powiedzieć, że wielu z nich stało się wręcz ambasadorami takiego rozwiązania.

Dlaczego stawiać na sufity foliowe?

Folie na sufit to rozwiązanie nowatorskie, które pozwala na stworzenie czegoś absolutnie nietuzinkowego. Sufit tego typu znakomicie sprawdza się zwłaszcza w większych pomieszczeniach, gdzie można pobawić się jego kształtem. W przeciwieństwie do typowych sufitów, sufity foliowe nie muszą być płaskie. Mogą tworzyć bryły trójkątne i najróżniejszego rodzaju struktury łamane.

W półprzezroczystych foliach instaluje się wielokolorowe oświetlenie LED, co w połączeniu z bogata kolorystyką samej folii jest w stanie stworzyć naprawdę ciekawe wrażenie. Niski ciężar foliowego sufitu nie ogranicza pod względem tego, gdzie się może pojawić, jak również nie trzeba się bać o akustykę. Foliowy sufit świetnie wygłusza, jest trwały, a jego czyszczenie nie stanowi żadnego wyzwania.