Jak wybrać meble dla dziecka?

Jak wybrać meble dla dziecka?

Pokój dziecięcy to miejsce zabawy, rozwoju i nauki – i to na każdym etapie rozwoju malucha. Dlatego też warto zadbać o jego odpowiednie umeblowanie i wyposażenie. A jednym z takich elementów są meble do pokoju dziecięcego, które powinny spełniać określone funkcje i charakteryzować się pewnymi zasadami. Zatem jak wybrać meble do pokoju dziecka? Oto kilka podstawowych zasad.

Bezpieczne meble dla dziecka

Pierwszą zasadą przy wyborze mebli do pokoju dziecięcego powinno być ich bezpieczeństwo. Co to oznacza w praktyce? Otóż meble powinny charakteryzować się mocną i solidną konstrukcją – tak, aby nie przewróciły się przy silniejszych szturchnięciu (co jest szczególnie istotne w przypadku bardzo aktywnych maluchów). Dlatego też warto sprawdzić, czy takie meble mają możliwość przymocowania do ściany lub zamontowania specjalnych zabezpieczeń.

Równie ważne jest to, aby meble do pokoju dziecka nie miały ostrych kantów, które mogą być bardzo niebezpieczne. I co niezwykle istotne – meble muszą być wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie wydzielają niebezpiecznych czy szkodliwych substancji. Dlatego też najlepiej sprawdzą się tutaj meble drewniane. 

Meble z drewna wysokiej jakości

Oprócz bezpieczeństwa meble do pokoju dziecięcego powinny też charakteryzować się funkcjonalnością i wygodą użytkowania. Dlatego też warto wybierać różnorodne meble (spełniające różne funkcje), które są pojemne, praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Jednocześnie warto decydować się na meble, które posłużą dziecku przez kolejnych kilka lat. Dodatkowym kryterium przy wyborze mebli do pokoju dziecięcego powinna być estetyka.

Ładnie urządzone wnętrze to sposób na dobre samopoczucie malucha. Dlatego też warto zdecydować się na meble wykonane z drewna – tym bardziej, iż niemal każdy producent mebli drewnianych posiada w swojej ofercie meble dla najmłodszych